Anaokulu Donanımı

Anaokulu Donanımı Nasıl Olmalıdır?

Anaokulu donanımları anaokulunun iç ve dış kısmında kullanılan materyallerdir. Okul öncesi eğitim kurumlarında kullanılacak malzemelerin önemini anlamak için eğitimin önemini anlamak gerekir. Çünkü eğitim bireyin doğumundan başlar; hayatının sonuna kadar devam eder. Bu yüzdendir ki çocuğun eğitimi için okul yaşını beklemek o çocuğun yaşıtlarından geri kalmasına sebep olabilir. Eğitim aile ortamı veya okul ortamında alınabilir.

Aile Ortamında Eğitim

Erken çocukluk yaşları 0-6 yaş arasına tekabül eder. Zihinsel ve kişisel gelişimin %70’i bu dönemde tamamlanmaktadır. Bu süre içerisinde kazanılan davranış biçimi ileride bireyin karakterini şekillendirir. Çocuk okula başlamadan önce ilk öğrendiği kelimeyi aile ortamında dile getirir. Çocuğun ilk attığı adımı ailesi görür. Yani çocuk ilk eğitimini ailede alır.  Ailede öğrenilen paylaşma, iş birliği ve yardımlaşma davranışları çocuğun okul kurumlarında daha yaratıcı ve kendine yetebilen biri olmasını teşvik eder. Aile bireylerinin çocuğu istekleri doğrultusunda çeşitli aktivitelere yönlendirmeleri de iyi bir seçenektir. Çocuk istediği aktiviteleri gerçekleştirirken hem kendi potansiyelini keşfeder hem de ileride ne olmak istediğine karar verebilir.

Okul Öncesi Kurumda Eğitim

Aile ortamında verilen eğitimin kreş veya anaokulunda da devam edebilmesi, geliştirilmesi ve sağlamlaştırılması önemlidir. Okul öncesi kurumlar çocukları gelecek eğitim basamaklarına hazırlamayı, onların yaratıcı yönlerini ve becerilerini ortaya koyan sosyal bir birey olarak yetişmesini ve aileyi okul öncesi eğitimi konusunda bilgilendirmeyi, bazen de yönlendirmeyi amaçlayan eğitim kurumlarıdır. Okul öncesi eğitim kurumunda bu, öğretmenlerin desteğiyle aile ortamını aratmayan bir ortamda iyi niteliklerin kazanılmasıyla elde edilir. Anaokulunda yapılan etkinlikler de bireylerin yaşam becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Anaokulu Donanımı

Okulöncesinde eğitim, çocukların duygusal, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek için fırsatlar yaratır. İyi bir anaokulu bu fırsatları sunar. İyi bir anaokulu hem eğitim kadrosu açısından hem de donanım açısından zengin olmalıdır. Anaokulunda kullanılan malzemelerin eğitime katkı sağlaması gerekir. Bu da kaliteli işçilik ile hazırlanmış anaokulu donanımını akla getirmelidir. Pediko, 1998 yılından beri birinci sınıf bir işçilik kullanarak anaokulu donanımlarını yaratır. Ankara merkezli firma anaokulu ve kreş donanımı konusunda sıfırdan yarattığı ürünlerle Türkiye’de ünlenmiştir. Pediko oyuncak olarak eğitim malzemeleri endüstrisinde sağlam bir yer edinmiş, daha sonra da anaokulu-müze-kütüphane kurulumu sektöründe de öncü olmuştur.

Pediko

Anaokulu donanımı; Çocuk Sağlık Oyuncakları, Çocuk Müzik Aletleri, Oyun Halıları ve Minderleri, Satranç Köşeleri, Çocuk Tamir Köşeleri, Eğitici Oyuncaklar, Blok Köşeleri, Çocuk Güzellik Köşeleri, Çocuk Mutfak Köşeleri, Çocuk Banyo Köşeleri, Çocuk Müzik Atölyeleri, Çocuk Tasarım Atölyeleri, Yaşam Beceri Atölyeleri vs.  oyun alanlarıdır. Oyun alanları okulun kurulduğu yere gidildikten sonra keşif sırasında okul ölçüleri alınarak oda seçimlerine göre aydınlatma ve döşeme materyalleri de hazırlanarak okul müdürü ve eğitmenlerin onayı ile yapılır. 3 boyutlu modelleme ile kalıbı çıkarılarak en kaliteli malzemeden kesimi yapılarak üretilen oyun alanları okula monte edilir veya yerleşimi yapılır.

Anaokulu mobilyaları; yatak, masa, sandalye, puf, dolap, raf, duvar ayna-pano ve süslemeleri, kanepe grupları, kalorifer korumaları… Ayrıca Pediko, toplantı odaları ve yemekhanelerin masa, sandalye ve çeşitli ihtiyaçları dışında mutfak dolapları, banyo dolap ve rafları yapma konusunda da tecrübelidir.

Anaokulu oyuncakları; ahşap bloklar, dominolar, yapbozlar, tematik yapılar, çıkartıp takılabilen yapı setleridir. Bunlar da içlerinde bir sürü kategoriye ayrılır. Oyuncaklar profesyonel ekip ile akademisyenlerin onayı alınarak hazırlanmış olup üretiminde çocuğa zarar verecek hiç bir madde kullanılmamıştır. Pediko oyuncakları modern, güvenli, eğitici ve uygun fiyatlıdır.

Anaokulunuzu güzel ve eğlenceli hale getirmek için iletişim bilgilerimize bakabilirsiniz. Yapımı bitmiş Pediko anaokulu tasarımlarımıza bakmak için tıklayınız.