Anaokulu Duvar Tasarımları

Anaokulu Duvar Tasarımının Okul Öncesi Eğitimdeki Yeri

Anaokulu kreş duvarları, koridor ve girişlerinde uygulamasını yaptığımız duvar tasarımları, çocukların ilgisini çekecek grafik tasarımlar ile güçlendirilerek hazırlanmaktadır. Okul öncesi çağındaki çocuklar için çeşitli temalarda, size özel, çocuk ruhuna hitap eden renk ve tasarımlar ile mekanlarınızı donatmaktayız. Anaokulu tasarımlarının olduğu projeler sayfamız için tıklayınız.

Pediko Anaokulu Tasarımı

Pediko, 1998 yılında Ankara’da kurulmuş olup anaokulu ve kreş tasarımında Türkiye’nin önder firmasıdır. Firma, anaokulu tasarımı için gerekli malzemeleri sağlar. Bu malzemelerin bazıları, yukarıda sayılan oyun-öğrenme ortamının bileşenleri olarak sayılan resim ve sergi alanları, oturma mekânları, oyun evleri, müzik atölyeleri, çocuk büyüklüğünde tamir/mutfak/temizlik köşeleri, etkinlik duvarları, amfi tiyatro, oturma alanları, çim alanlarda oturma grupları, çalışma alanları, çeşitli yapı materyalleri, kaydıraklar, salıncaklar, tüneller, rampalar, kütükler, tırmanma araçları, direksiyonlu tekerlekli arabalardır.

Pediko okul öncesi dönemde çocuğun zihinsel ve bedensel olarak yeterli seviyeye gelmesi ve etkileşimde bulunabildiği, onun gelişimini destekleyen bir ortamda bulunması gerektiğini bilir ve ona göre donanım tasarlar. Pediko, bir anaokulunun bütün donanım kurulumu aşamalarında yanınızdadır. Firma, ölçeklendirme, 3D çizim, tasarımın atölyeye gönderilerek kalıbının çıkarılması ve en üst düzey makineler kullanılarak üretilmesi proseslerini gerçekleştirir. Pediko, anaokulu tasarımı kademesinde anaokulu kurucusu, mimarlar, tasarımcılar, eğitimciler ile işbirliği içerisinde hareket eder. Anaokulu tasarımını dünya standartlarının üstünde bir seviyede yapan şirket, ayrıca kütüphaneler ve müzeler de tasarlamaktadır.  İlk zamanlarda eğitici oyuncak üretimi ile işe başlayan firma daha sonra büyüyerek anaokulu-müze-kütüphane tasarımı işine girmiştir. Anaokulu tasarımında sektörün lideri Pediko, malzemeleri doğal ahşaptan üretir. Malzemelerin hiçbiri çocuk sağlığına zararlı değildir. Pediko tasarımları estetik ve pratiktir.

Pediko Anaokulu Donanımları

Anaokulu donanımları denince akla anaokulu mobilyasından anaokulu döşeme sistemine kadar bir sürü malzeme akla gelebilir. Burada sadece etkinliklerin yapıldığı Pediko anaokulu donanımlarına yer verilmiştir. Çocuk Güzellik Köşeleri, Çocuk Tamir Köşeleri, Çocuk Mutfak Köşeleri, Çocuk Banyo Köşeleri, Kukla  ve Blok Köşeleri, Çocuk Sağlık Oyuncakları, Çocuk Müzik Aletleri, Oyun Halıları ve Minderleri, Satranç Köşeleri, Eğitici Oyuncaklar, Çocuk Müzik Atölyeleri, Çocuk Tasarım Atölyeleri, Yaşam Beceri Atölyeleri, Robotik Atölyeler, ve daha bir sürü materyal Pediko’nun sağladığı anaokulu donanımlarıdır.

Pediko Anaokulu Mobilyaları

Pediko dizaynı yapılacak kuruma göre çeşitli boylarda mobilya üretimini yapmaktadır. Pediko anaokulu mobilyaları; toplantı odalarındaki oturma grupları ve ofis mobilyaları; uyku odalarındaki yataklar, puflar, dolaplar, komodinler; oyun odalarındaki masa, sandalye, koltuk, puflar, raflar ve dolaplar; yemekhanedeki masa ve sandalye grupları, mutfaktaki masa ve dolaplar; banyo dolapları ve rafları; duvardaki ayna, pano ve süslemeler; giriş-çıkış alanında bulunan giysi dolapları, kanepe grupları, ayakkabılıklar; tüm odalardaki kalorifer korumaları; odalardaki tematik oyun alanları ve köşeleridir.

Pediko Oyuncak

Anaokulu tasarımında oyuncakların önemi büyüktür. Çocuğun, etrafındaki nesneleri, malzemeleri ve renkleri incelediği dönem olup bu seçimlerin aracısı oyun ve oyuncaktır. Gelişim basamakları boyunca çocuğun, zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerine yardımcı olan, hayal gücünü ve yaratıcı yeteneklerini geliştiren tüm oyun malzemeleri oyuncak olarak tanımlanabilir. Oyuncakların özelliklerini belirleyen en önemli kriterler ise malzeme, renk, şekil, boyut ve kullanım alanlarıdır.  Bedensel ve zihinsel gelişim esnasında, çocukların beğeni ve tercihlerinin belirginleşmesi ile birlikte, renk ve şekil dolayısıyla da tasarım konusunda da görüş ve anlayışları ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Anaokulu oyuncakları  modası hiç geçmeyecek eğitici ahşap oyuncaklar, bloklar, dominolar, yapbozlar, tematik yapıdaki oyuncaklar, çıkartıp takılabilen yapı setleridir. Bunlar da içlerinde çeşitli kategorilere ayrılır. Oyuncaklar profesyonel ekip ile akademisyenlerin fikri alınarak hazırlanmış olup üretiminde çocuğa zarar verecek hiç bir madde kullanılmamıştır. Üretimini yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı CE belgesine sahiptir.

Gördüğümüz üzere anaokulu tasarımı anaokulu seçiminde önemli bir faktördür. Oyuna ve uykuya ve eğlenceye zaman ayıran çocukların gelişimi diğerlerinden daha önde olabilmektedir. Siz de yepyeni bir anaokulu tasarımına sahip olmak ya da sıfırdan anaokulu tasarlamak istiyorsanız bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Pediko, yenilikçi, modern ve belirli bir mesafe kaydettirecek anaokulu tasarımları yapar.