Anaokulu Malzemeleri

Anaokulu Malzemeleri

Anaokulu Malzemeleri Nasıl Olmalıdır?

Okul öncesi eğitim ailede başlar; kreş veya anaokulunda tamamlanır. Zihinsel ve kişilik gelişiminin %70’i 0-6 yaş arasında oluşmaktadır.  Bu veriler okul öncesi eğitimin çarpıcı etkisini açıkça ortaya koymaktadır. Zihinsel gelişim çocuğun bilişsel, dil, sosyal-duygusal ve motor gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Çocuk bulunduğu ortamın etkisinde kalır. O yüzden ortamdaki malzemelerin kullanışlı, eğitici ve kaliteli olması gerekir. Çünkü çevresel etkiler çocuğun beyin gelişimini olumlu yönde etkileyebileceği gibi, sağlıksız çevre koşullarına bağlı olarak olumsuz da etkileyebilir. İnsanlar çocuklarını anaokuluna göndermeden önce anaokulu seçme sırasında kurumun sunduğu imkânları araştırırlar. Okulun güvenli bir bölgede olması, MEB kriterlerini karşılaması çok önemlidir. Anaokulu seçerken önemli kriterlerden biri de o anaokulunda kullanılan malzemelerdir. Malzemeler çocuk sağlığı ve güvenliğine uygun üretilmiş CE belgeli olmalıdır. Ayrıca bunlar ergonomik olarak profesyonel bir ekip tarafından tasarlanmalı, yapımında kaliteli işçilik olmalıdır. Anaokulu malzemeleri denince akla anaokulu donanımları, anaokulu mobilyaları gelebilir.

Pediko

Okul öncesi eğitim denince akla 0-6 yaş arası gelir. 0-2 yaş eğitimi kreşte, 3-6 yaş eğitimi anaokulunda tamamlanır.  0-2 yaş grubuna hitap eden mobilya ile 3-6 yaş grubuna hitap eden mobilya arasında farklar vardır. Anaokulu veya kreş işletme girişimlerinin başında kurum için gerekli malzemeleri araştırmak gelir. Yine de ilk öncelik belirli bir yaş gurubunu belirledikten sonra, anaokulu malzemesinin kaliteli olmasıdır. Pediko, 1998 yılından beri kaliteli, uygun fiyatlı anaokulu ve kreş malzemeleri üretmektedir. Ankara’da kurulan Pediko anaokulu malzemelerini sağlam, uzun ömürlü ve eğitici niteliklerde üretmektedir.

Anaokulu için sıfırdan proje üretimi, o okulun keşfi ile başlar; ölçek alımı, 3D çizimi, eğitim programının incelenmesi, kurum için gerekli evrakların temini gibi birçok aşamadan geçerek mekan tasarımı ile devam eder. Pediko, anaokulu malzemesi üretilirken profesyonel bir ekip ile hazırlanır.

Pediko Anaokulu Donanımları

Anaokulu donanımları okul içindeki ve dışındaki herhangi bir malzeme olabilir. Blok köşeleri, Çocuk Güzellik Köşeleri, Çocuk Mutfak Köşeleri, Çocuk Banyo Köşeleri, Kukla Köşeleri, Çocuk Sağlık Oyuncakları, Çocuk Müzik Aletleri, Oyun Halıları ve Minderleri, Satranç Köşeleri, Çocuk Tamir Köşeleri, Eğitici Oyuncaklar, Çocuk Müzik Atölyeleri, Çocuk Tasarım Atölyeleri, Çocuk Spor Köşeleri ve daha bir sürü materyal Pediko’nun sağladığı anaokulu donanımlarıdır.

Pediko Anaokulu Mobilyaları

Anaokulu mobilyaları da okul içindeki veya okul bahçesindeki herhangi bir mobilya olabilir. Toplantı odalarındaki oturma grupları; uyku odalarındaki yataklar; oyun odalarındaki masa, sandalye, koltuk, puflar, raflar ve dolaplar; yemekhanedeki masa ve sandalye grupları, mutfak dolapları; banyo dolapları ve rafları; duvardaki ayna, pano ve süslemeler; giriş holündeki giysi dolapları, kanepe grupları, ayakkabılıklar; tüm odalardaki kalorifer korumaları; odalardaki tematik (uzay mekiği, otobüs, deniz feneri şeklinde vs.) oyun alanları; oyun bahçesindeki oturma grupları, bank, salıncak, kaydırak, tahterevalli, tematik oyun alanları ve ahşap oyun evleri Pediko’nun müşterinin isteği doğrultusunda üretip montajını gerçekleştirdiği anaokulu malzemeleridir.

Pediko Eğitici Oyuncak

Eğitici oyuncakların da anaokulu eğitiminde büyük katkısı vardır. Pediko çocukların yaş ve gelişimleriyle uyumlu, güvenli, çok amaçlı kullanılabilen eğitsel materyaller tasarlar. Pediko profesyonel akademisyenlerle çalışır. Uygun oyuncak seçimini gerekirse akademisyenlerin ve çocuk gelişimcilerin de fikrini alarak yapar; oyuncakları çocukların engin hayal dünyasına sunar. CE belgeli oyuncakların bazıları şunlardır; ahşap bloklar, dominolar, yapbozlar, tematik yapılar  (ahşap oyuncaklar, ayaklı abaküs, satranç, oyun hamuru kalıpları), çıkartıp takılabilen yapı setleri.

Pediko ile hayat kolaylaşır…

Firma iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.