Anaokulu Mobilyaları

Anaokulu Mobilyaları

Anaokulu Mobilyaları Neden Önemlidir?

3 ile 6 yaş arası çocukta gelişimsel değişimin yaşandığı, nesnelerin, eşyaların ve varlıkların öğrenildiği, bedensel, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Anaokulu seçecek olan veliler okulun yemekhanesi, uyku odası, oyun bahçesi, açık ve kapalı oyun alanlarının olup olmadığını araştırmaları gerekir. Anaokulu seçimi yaparken anaokulunun iç ve dış dizaynı çocukların eğitimine göre tasarlanmış mı sorusunu sormak gerekir. Anaokulu mobilyalarının kaliteli, sağlam ve kullanılmaya elverişli olması çok önemlidir.

Çocuk gelişiminde okul öncesi kurumların iç ve dış ortamı önemli bir konudur. Sevgi, saygı, paylaşma ve sosyal becerilerin gelişimi için hazırlanan anaokulu projeleri ve tasarım atölyeleri çocuğun kendini tanıyıp niteliklerini gösterebileceği ortamlardır. Anaokulu projelerinde kullanılan malzemelerin kalitesi, ergonomik olması, çocukların o malzemeleri kullanmak istemelerini sağlar.

Okul öncesi eğitim sürecinde özenle seçilmiş ve tasarlanmış mobilyaların çocuk gelişiminde büyük katkısı vardır. Eğitimin eğlenceli hale gelmesini sağlayan çocuğun hevesinin yanında, bulunduğu ortamın etkisi büyüktür. Profesyonel bir şekilde tasarlanmış anaokulu mobilyaları hızlı ve pratik çözümler sunmakla beraber eğitimi de eğlenceli hale getirmektedir. Çocuk sağlığına uygun olarak üretilen malzemeler küçüklerin sağlıklı bir ortamda büyümelerini sağlar. Sağlıklı bir ortamda büyüyen çocuk ileride sağlıklı bir birey olmaya adaydır.

Anaokulu mobilyası satın alacak anaokulu sahibi veya işletmeciler internette arama yaparken çeşitli firmaların ürünleri ile karşılaşmaktadırlar.  Anaokulu mobilyasını %100 yerli malından üreten Pediko, anaokulu ve kreş ihtiyaçlarını gidermektedir. Ankara merkezli 1998 yılından beri faaliyet göstermekte olan tecrübeli firma, anaokulu mobilyası üretiminde öncülük etmektedir. Okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan firma, birçok ülkeye ihracat yapma seviyesine gelmiştir. Alıcının istekleri ön planda tutularak tasarlanan anaokulu mobilyaları gerekli ve zaruri ihtiyaçları karşılıyor.

Pediko, müşterilerin güvenini önemseyerek onların istediği formlarda anaokulu mobilyası yapmaktadır yahut mevcut mobilyaları satmaktadır. Anaokulu projesi için Pediko, gerek MEB için önemli evrakların düzenlenmesi, gerek okul keşfi ile başlayan ölçüm, 3D çizim, üretim ve montaj aşamalarının tamamlanmasında müşterilerinin yanında olmaktadır. Pediko ekibi, kazalara ve tehlikelere karşı güvenlik önlemi alınarak hazırlanan çizimden yola çıkarak, doğal ahşaptan uygun fiyatlı, kaliteli, güzel mobilya yapar.

Anaokulu Mobilyaları Üretimi

Pediko anaokulu mobilyaları %100 yerli malı olup hayal gücünü yüksek tutan dizayn kullanılarak üretilir. Üretim yapılırken kaliteli anaokulu ve kreş malzemeleri kullanılır. Dolap, vestiyer, masa, sandalye, puf ve daha birçok mobilya çeşitleri Pediko atölyelerinde hayata geçirilmektedir. Gerçeğini aratmayan oyuncak mutfak setleri şeklinde olan mobilyalar… Tamir tezgâhı görünümündeki setler… Gerçek cam kullanılmadan üretilen plastik yapımı olan görüntü yansıtıcı duvar aynaları… Bütün bunları bulabileceğiniz adres olan Pediko, mobilyaların yanında eğitici oyuncaklar ile de sınıfları süslemektedir. Odaları zenginleştiren yumuşak puflar… Okul bahçesindeki korumalı top havuzu… Bütün bunları bulabileceğiniz adres olan Pediko, mobilyaların yanında eğitici oyuncaklar ile de sınıfları süslemektedir.

Son derece canlı modellerin seçildiği ve kaliteli boyaların kullanıldığı anaokulu mobilyaları çocukların kişisel gelişimini desteklemektedir. Pediko, tematik anaokulu mobilyaları üretimi konusunda tecrübelidir. Kurum odaları ve hollerin durumuna göre düzenlenen mobilyalar profesyonel bir ekip tarafından montajı yapılarak mekâna yerleştirilir. Çocuklara uygun materyaller ve malzemeler gerekirse daha sonradan da eklenebilir.

Pediko sadece iç mekân tasarımı için değil anaokulu dış mekan tasarımı için de mobilya üretir. Kaliteli anaokulu mobilyası kurulumu için iletişim bilgilerine tıklayınız. Pediko ayrıca Türkiye’nin birçok anaokulunu tasarlamıştır. Okul tasarımları buraya tıklayınız.