Anaokulu Mobilyası

Anaokulu Mobilyası

Anaokulu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli ölçüt öğretmendir. Anaokulu eğitmeni çocukları gözleyip onları geliştirecek, çocuklara şefkatle yaklaşıp onların ihtiyaçlarını bir anne gibi karşılayabilecek nitelikte olmalıdır. Öğretmen çocuklara ilgisini paylaştırmak zorunda kalır. Bu yüzden eğitici, teknolojik, çağa ayak uyduran eğitim gereçlerine ihtiyaç duyar.

Tek bir eğitim modeli yerine farklı kültürel özelliklere sahip anaokulu modeli her çocuğa yeterli eğitim ve ilgiyi sağlamak konusunda öğretmene yardımcı olur. Çünkü öğretmen programı hazırlarken farklı kültürel özelliklere dikkat eder. Eğitim programı çocukların bireysel farklılıklarına cevap verecek şekilde düzenlendiği için her çocuğun nesneye dokunarak, yenecek bir şey ise tadarak, görerek ve özelliklerini anlatarak duyması sağlanır. Çünkü okul öncesi dönemde amaç bilgiyi (sayıları, renkleri, harfleri) öğretmek değil, bilgiyi öğrenebilmesi için gerekli becerileri kazanmasını sağlamaktır. Çocuğu sıkmak, çocukluğunu yaşamasına engel olmak ileride eğitim-öğretim hayatında problemler yaşamasına sebep olabilir. Bu yüzden ölçme değerlendirme bireysel yapılmalı ve anaokulu araçlarında çeşitliliğe yer verilmelidir. Okulun programın hazırlanmasında ayrıca profesyonel destek almak gerekebilir. Pediko, anaokulu mobilyası tedarikinde ve de anaokulu kurulumu aşamasında eğitim görevlilerinin eğitilmesinde yardımcı olan bir firmadır.

Çocuklar İçin Uygun Araç ve Gereçler

Okulun fiziki şartları ne kadar uygun olursa (sınıf ve bahçe düzenlemesi) çocuklar ve veliler o kadar mutlu olurlar. Mutlu veli de mutlu müşteri demektir. Sınıftaki anaokulu mobilyasını kaliteli bir firmadan sağlamak işletmecileri her zaman memnun edecektir. Sıfırdan anaokulu mobilyası tasarlayan ve üreten Pediko, çocuklar için 20 yılı aşkın eğitici malzeme üretmektedir. Firmanın kendi tasarlayıp ürettiği anaokulu malzemeleri şunlardır;

anaokulu masası (çocuk masası, yemek masası, anaokulu danışma masası, anaokulu toplantı masası vs.)

anaokulu sandalyesi (ahşap, plastik sandalye, müdür ofis sandalyesi, görevli sandalyesi)

anaokulu dolabı (vestiyer, kitap dolabı, mutfak dolabı, banyo dolabı vs.)

anaokulu yatağı (kampet, yatak vs.)

anaokulu ayakkabılığı (tematik galoşluk, ayakkabılık)

anaokulu kitaplığı (tematik kuzu, tren, tünel, duvar kitaplığı vs.)

anaokulu duvar panosu ve süsleri (pano, el göz koordinasyonu, ayna vs.)

-anaokulu döşeme, aydınlatma ve korumalık sistemleri (halı, kalorifer korumalığı vs.)

oyun alanları (top havuzu, salıncak, kaydırak gibi özel yapım oyun alanları)

bahçe mobilyası (oturma grupları, korumalıklar vs.)

anaokulu oyuncakları (ahşap oyuncak, yapı setleri, yapboz, kukla vs.)

anaokulu spor malzemeleri (yürüme barı, tırmanma barı, puf, minder ve yoga pedleri vs.)

anaokulu ilgi ve drama köşeleri (tamir köşesi, güzellik köşesi, drama sahnesi, müzik atölyesi vs.) Yukarıda sayılan maddeleri ve daha bir sürü malzemeleri sıfırdan dizayn ederek yapan Pediko, bunları müşterisine danışarak gerçekleştirir.

Pediko Nasıl Anaokulu Mobilyası Yapar?

Anaokulunda resim yapma ve boyama çalışmaları, fiziksel gelişimi destekleyen faaliyetler, kâğıt makas kullanılarak yapılan projeler; drama ve canlandırma alanındaki faaliyetler, okuma ve kendini ifade etme etkinlikleri; sayı sayma, renkleri öğrenme, benzer-farklı kavramlarını öğrenme, eşyaları öğrenme etkinlikleri yapılır. Bu faaliyetlerin yapılabilmesi iyi bir anaokulu tasarımına bağlıdır. Pediko okul öncesi dönemde çocuğun zihinsel ve bedensel olarak yeterli seviyeye ulaşmasına yardım edecek ve onun gelişimini destekleyen bir ortamda bulunması gerektiğini bilir ve ona göre anaokulu mobilyası tasarlar.

Firma, 1998 yılında Ankara’da kurulmuş olup önce anaokulu oyuncakları üretimi daha sonra ise anaokulu mobilyası üretimi işine girmiştir. Eğitici oyuncakları eşsiz bir biçimde tasarlayan firma oyun alanlarını da eğlenceli ve renkli yaparak bu alanda Türkiye’de eşi benzeri olmayan anaokulu uygulamaları gerçekleştirmiştir. Firma, Dünya Çocuk Üniversitesi gibi dev projelere imza atarak anaokulu mobilyası sektöründe ayrı bir yere sahiptir. Çocuk kütüphanesi, bebek kütüphanesi, drama-sanat atölyesi, bilim atölyesi gibi bölümleri de tasarlayıp kurabilecek Pediko, Dünya’nın İlk Uçak Kütüphanesi’ni kurmuştur.

Pediko, yenilikçi, modern ve belirli bir mesafe kaydettirecek anaokulu mobilyası yapar. Anaokulu mobilyası özel ölçülendirme ve 3d modelleme ile tasarlanarak Pediko’nun kendi atölyesinde doğal ahşaptan üretilir. Hazır olunan mobilya boya ve cila gibi ek işlemlerden sonra montajı yapılarak okul öncesi kuruma teslim edilir.

Pediko anaokulu mobilyası için e-katalog’a bakabilir veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.