Anaokulu Nasıl Açılır

Anaokulu Nasıl Açılır?

Anaokulu veya gündüz bakımevlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Özellikle günümüzde anne ve babanın çalıştığı ailelerin sayısının artmasıyla birlikte kreş veya anaokulu açma işi günümüz şartlarında uygulanabilir bir iş modeline dönüşmüştür.

“ÖZEL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ İLE ÖZEL ÇOCUK KULÜPLERİNİN KURULUŞ VE İŞLEYİŞ ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK” bildirisine göre en az ilkokulu mezunu ve de yüz kızartıcı suçtan hüküm giymemiş olan her T.C vatandaşı kreş açabilir. Kreş açmaya karar veren kurumların malzeme ihtiyaç listesini oluşturup bunları tedarik etmeleri gerekir. Pediko tam da bu noktada kreş kurumunun istediği donanımı sağlar. Bütçe ayarlamadan okul öncesi kurum eğitmenlerinin eğitimine kadar her konuda yardımcı olan Pediko sıfırdan anahtar teslim kreş projesi yapar.

Neden Anaokulu/Kreş Kuran Firma?

Anaokulu kurulumu zahmetli bir iştir. Kreş yada anaokulu açmak için gerekli evrakların bulunması ve de onaylanması gerekir. Bütün bunların hızlı bir şekilde hallolması için kaliteli anaokulu tasarımı yapan firmaya ihtiyaç duyulur. Bina ve çevresinin sağlık yönünden uygun olduğuna dair alınan rapor, anaokulu açılışını hızlandıracaktır. Açılış izni için teslim edilen belgeler il müdürlüğü tarafından titizlikle incelenir. Eğer anaokulu binası, yönetmelikte belirtilen esaslara uygun olmazsa açılış izin belgesi alamazsınız.  O yüzden anaokulu içerisinin ve dışarısının tasarımı ve kurulumu yönetmeliklerin belirlediği kurallar çerçevesinde oluşmalıdır.

Anaokulu Açma Maliyeti Ne Kadar?

Anaokulu açma maliyeti genel olarak 100.000 TL ile 10.000.000 TL arasında değişmekle beraber anaokulu tasarımının nasıl olduğuna göre değişmektedir. Pediko, ekonomik davranarak bütçenize katkı sağlar.  Çünkü firma tamamen anaokulunun çıkarlarına göre hareket eder. Pediko firması uzun ömürlü anaokulu mobilyası dizayn eder ve üretir. Oldukça karlı bir sektör olan anaokulu açma işi, doğru ölçülendirme/tasarım işlemi ve kaliteli doğal ahşap mobilya kullanımı sayesinde işletmecilerin yüzünü güldürür.

Kaliteli Anaokulu Eşittir Kaliteli Eğitim

Yaşama iyi bir başlangıç için anaokulu/anaokulu eğitimi şart. Çocuğun gelişiminde ilk altı yaşın önemi uzmanlar tarafından altı çizilmektedir. Okul öncesi eğitimde psikolojik hizmetler, çocuk gelişimi önemle üzerinde durulan kavramlardır.  Eğitici oyuncak ve malzemelerin kullanımı her çocuğun hakkıdır. Bu sayede çocuk istediği oyunları özgürce oynayabilir ve bundan mutluluk duyabilir. Kullanışlı okul öncesi mobilyaları çocuğun anaokuluna istekle gitmesine vesile olabilir. Anaokulu çocuğu, artık toplumun da bir parçası olduğunun farkına varır.

Pediko ile Doğru Anaokulu Tasarımı

Anaokulunda hijyen kurallarına ve temizliğe uyulması, mobilyaların çocuk boyunda olması, sivri kısımlarının olmaması,  köşe ve oyuncakların çocukların özgür hareket etmesine olanak sağlaması, eğitim materyallerinin çocukların görebileceği şekilde dolap – çekmece – kutulara yerleştirilmesi önemli. Bahçe ve spor salonlarının olduğu anaokulu, çocukların enerjilerini atmalarına yardımcı olacaktır. Çünkü okuldaki gözlemleri aileleriyle paylaşacak olan çocuk işletme koşulları hakkındaki memnuniyetini bildirebilir. Kurum hakkında olumlu bir değerlendirmeye sahip olan veliler işletmenin devamlılığı konusunda söz sahibi olan asıl aktörlerdir.

Pediko 1998 yılında Ankara’da işe eğitici oyuncak yapımı ile başlamış olup daha sonraları anaokulu ve kreş kuran firma unvanına sahip olmuştur. İşe mekân seçimi yapan müşterilerin yanlarına giderek yer keşfi ile başlayan firma, mesken için gerekli kreş malzemelerinin listesini çıkartır. Fizibilite raporunu profesyonel bir şekilde ele alan şirket, müşterilerin siparişleri doğrultusunda anaokulu/kreş donanımları (sınıf, bahçe, ofis, mutfak mobilyası vs.) üretir.

Pediko aynı zamanda anasınıfı, gündüz bakımevi, okullardaki uygulama sınıfı için de dizayn projesi yapmıştır. Tecrübesi ile Türkiye’de anaokulu tasarımı denince bir numara olan ekip, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda keşif, ölçülendirme, 3D modelleme, imalat ve montaj yapar.

Pediko tarafından yapılan okul tasarımları için tıklayınız.