Anaokulu Nasıl Açılır?

Anaokulu Açma Girişimi;

Anaokulunun nasıl açılacağını öğrenmek isteyen girişimciler nereden başlayacakları konusunda araştırma yaparken bilgi kirliliğine maruz kalabilmektedir. İnşaat ve gerekli personel alımı gibi farklı konularla uğraşırken anaokulunun nasıl açılacağı konusunun bir ayağı da anaokulu tasarımını belirlemektir. Anaokulu için iç mimarlık bu alanda danışılması gereken daldır. Öncelikle anaokulu nasıl açılır sorusuna cevap ararken gerekli şartların yanında, oluşturmak istediğiniz anaokulu tasarımını ve kurulumunu yapabilecek bir firma nasıl bulunur sorusunun cevabını araştırmak da gerekir.

İşletmecilerin aklına takılan cevapları sadece iyi bir iç mimar verebilir. İç mimar veya tasarımcı açılacak anaokulunun mimarisini inceleyip gerekli koşulların belirlenmesi için çalıştığı firma ile anaokulunu işletecek insan arasında bir köprü gibidir. Anaokulunu işleten insan ise çocuklar ile eğitimciler arasındaki bağı anlamak ve buna göre iç mimar ile görüşmeler yapmak zorundadır.  Çünkü anaokulunun nasıl açılacağından ziyade anaokulu işletmesini devam ettirmek de ayrı bir önemli konudur.

Anaokulu tasarımı yaparken;

Sırayla bakacak olursak, anaokulu tasarlanırken tecrübeli bir firmanın bu işle ilgilenmesi hem yukarıda saydığım insanların rahatça çalışabilmesini, hem de tasarlanacak olan kurumun güzel ve ilgi çekici görünmesini sağlar. İlgi çekici bir mekân ise reklam çeker ve işletmenin devamlılığı açısından önemlidir. Anaokulunun nasıl açılacağı konusu bu yüzden titizlikle yürütülmelidir.

Bir anaokulu tasarlanırken mekânın dış ortamı (gürültülü ve kirli dış mekân olmaması), iyi bir yerde olması onu diğer anaokullardan bir adım öne geçirir. İç mekânın da kolay ve hızlı temizlenmesi için uygun materyallerin kullanımı çocukların ve mekândaki görevlilerin kişisel temizliği için bir önem arz eder. Ayrıca odaların etkin bir şekilde kullanılabilmesi için mimarların ve eğitmenlerin birlikte karar almaları gerekir. Oyun, etkinlik ve uyku odalarının tuvaletlere daha yakın olması, merdivensiz çözümlerin kullanılması, keskin dönüşlü masa, sandalye ve dolap dizaynının kullanılmaması, sivri uçlu oyuncaklardan kaçınılması iyi ve güzel bir mekânın oluşmasında hayati rol oynar. Anaokulu dış mekân tasarımının da riskli bariyerlerden yoksun olması çocukları tehlikeden korur. Çünkü çocukların sağlığı açısından riskli bir tasarım yapmak hem firmanın işi alamamasına, hem de o işyerinin gelecekte itibar kaybetmesine sebep olabilir. Ayrıca eğitici oyuncakların yapımı, bu ürünleri kullanan çocukların iç ve dış dünya ile iletişimini sağlar. Kendine özgü tasarımıyla öne çıkmış bir anaokulu, kendine güvenen, yaratıcı çocuk gelişimi için de ön ayak olur.

Pediko;

1995 yılından beri Ankara ve Türkiye’nin diğer illerinde faaliyet göstermekte olan Pediko, sahip olduğu tecrübeyle anaokulu ve kreş projelerini yürütmektedir. Anaokulu projesi keşif, ölçeklendirme, 3D çizim, imalat ve montaj işlemlerinin yanında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın istediği evraklarda da danışmanlık yapmak Pediko’nun verdiği hizmetlerden biridir. Bu evraklar bakanlıkların sitelerinde mevcuttur, lakin bu evraklarda akla takılan sorulara Pediko danışmanlık hizmetleri cevap arayabilir ve yardımcı olabilir.

Özgün tasarımlarla anaokulu kuran firma, müşterilerinin isteği doğrultusunda mekan içi ve mekan dışı dizayn çalışmalarını yürütür. Tematik okul öncesi kurumlar oluşturmak için aranacak bir adrestir.  Pediko anaokulu mobilyaları doğal ahşaptan üretilmektedir.  Pediko oyuncak, %100 yerli malından üstün işçilikle üretilen eğitici oyuncaklardır ve  profesyonel eğitmenler ile beraber tasarlanmıştır.  Pediko, çocuklarda ilgiyi, isteği ve heyecanı uyandıracak tasarımlarla hem ailelerin içini rahat ettirir, hem de küçüklerin okullarına her gün istekle gitmelerini sağlar.

Kısacası, Pediko anaokulu nasıl açılır sorusuna girişimcilere cevap verir. Tasarım ile ilgili sorularınız için web sayfamızın iletişim bilgilerine bakabilirsiniz. Sıfırdan ya da mevcut anaokulu tasarımı ve kurulumu için tıklayınız.