Anaokulu Tasarımları

Okul Öncesi Dönemi Kurumlarında Mekân Tasarımı

Anaokulunun sunduğu imkânlar çerçevesinde karar veren veliler çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda hareket eder. Anaokulu ve kreş tasarımı işinde olan firma bulmak hem mekân sahipleri veya işletmecilerinin işine hem de yarınlarımızı oluşturacak çocukların işine gelmektedir. Yaş grubunun gelişimsel özelliklerine uygun olarak tasarlanmış bir okul öncesi sınıfı, çocukların çeşitli yönleriyle kendilerini tanımalarına ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Çocuğun fiziksel, duygusal, zihinsel, sosyal yönden gelişmesi için oyun oynaması için ortam oluşturulması anaokulu ve kreş tasarımında ön plandadır. Öğrenci başına açık ve kapalı en az 15 m2 /öğrenci sayısı olan kurumların iç mekân düzenlemeleri, bahçe ve dış alan düzenlemeleri eğitim olmadığı zamanlarda yapılır. Bu düzenleme yapılırken; “okul öncesi eğitime göre yapılan sınıflar ve atölyeler, bahçe için ağaçlar ve oyun araçları, ayrıca çocukların fen ve doğa çalışmaları yapabilmeleri için yeterli alanlar” gibi seçimler ele alınabilir.

Pediko Anaokulu ve Kreş Mobilyası

Kitap rafları, masa, sandalye, dolap, kanepe ve oturma grupları vs. çocukların sağlığı dikkate alınarak belirli standartlar çerçevesinde üretilmelidir. Bu yüzden dikkatli olmak ve malzemeleri güvenilir bir firmadan tedarik etmek gerekir. Yukarıda bahsedilen yaş gruplarına göre yapılan farklı tasarımlar Pediko firması bünyesinde mevcuttur. Pediko sadece anaokulu mobilyası değil, okul öncesi kurumun ihtiyaç duyduğu ofis mobilyası ve ticari mobilya üretimini de üstlenmektedir. Yani anaokulu-kreş anahtar teslim işini yapan firma kurumun ihtiyaç duyduğu oyuncak, mobilya, oyun alanı gibi çeşitli araç ve gereçlerin tamamını ayağınıza getirir.

Pediko

Çocukları yetiştirirken onlara güvenli ve güzel ortam sunmak mekân işletmecilerinin sorumluluk bilincine sahip olmaları ile ve de anaokulu tasarımını gerçekleştiren firmanın kalitesi ile ilgilidir. Çocuğun hala çocuk olma yolunda devam eden süreci etkili bir şekilde yönetmek için Pediko doğal ahşaptan kaliteli anaokulu ve kreş mobilyası yapar. Çocukların doğuştan gelen öğrenme isteğini geliştirebilecek eğitici etkinlik malzemeleri (anaokulu atölyeleri ve kütüphaneleri, oyun alanları vs.) üreten Pediko 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de çeşitli temalarda anaokulu ve kreşler donatmıştır. Ayrıca anaokulu kütüphaneleri, bebek kütüphaneleri yapan şirket Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kütüphaneler dizayn etmiştir.

Şirket mekân keşfi yaparak istenilen malzemeden istenilen tasarımda ürün çıkartabilir. Pediko mekân keşfinden sonra gerekli anaokulu-kreş araçlarının neler olduğunu belirleyip bunların ölçeklendirme, 3D modelleme, imalat ve montaj işlemlerini itinayla gerçekleştirir. Çeşitli ve birbirinden bağımsız anaokulu ve kreş tasarımları için tıklayınız. Pediko kreş malzemelerini incelemek ve bizimle irtibata geçmek için bizi arayabilirsiniz.

Siz mekânınızı belirleyiniz… Pediko hayalinizdeki okulu yaratsın…