Anaokulu Yenileme Nasıl Yapılır?

 

Anaokulu Yenileme Nasıl Yapılır?

Neden Anaokulu Yenileme Yapılır?

Anaokulu mekanını yeniletmek isteyen işletmeler çeşitli sebeplerden dolayı anaokulunu yenilemek isteyebilirler. Başta mekan araçları eksikliğinden kullanılan anaokulu mobilyalarının eskimesine kadar bir sürü neden anaokulu yenilemesine zemin oluşturabilir. Çünkü çocuklar bizim gençlerimiz ve yarınlarımızı oluşturur. Onların mutlu olduğu bir ortam anaokulu ve ya kreşi daha cazip bir yurt haline getirebilir. Anaokulu 3-6 yaş arasına hitap ettiği için girişimciler anaokulu veya kreş yenilerken hangisini seçmeleri gerektiğine önceden karar verebilirler.

Anaokulu Yenileme 

İnsanlar anaokulu ve kreş yenileme konusunda bilgi ve tecrübe eksikliğinden dolayı işe nereden ve nasıl başlayacakları konusunda internete başvurmaktadırlar. Anaokulu yenileme sürecinde okulların iç ve dış mekânını yeniletecek olan insanlar bu konuda kime ya da hangi kuruluşa başvurabileceklerini bilemeyebiliyorlar. İç mimarlık ve tasarım dalları bu işlemde başvurulacak konulardır. Anaokulu mobilyası, döşeme, aydınlatma sistemleri, okul araç gereçleri üzerinde durulması gereken bazı konulardır. Bu steplerin uygun bir şekilde işlemesi için öncelikle okul işleten insanların kendilerine sorması gereken sorular vardır. Bunlar;

– Anaokulunda toplantı odası var mı?  Var ise bu odadaki ofis malzemeleri yeterli seviyede mi?

– Müdür ve personel odaları var mı? Bu odaların yeniden düzenlenmesi, tasarlanması gerekiyor mu?

– Yaşam beceri atölyeleri (el işi, sanat vs.) bulunuyor mu? Bu atölyelerin yeterli seviyede malzeme barındırdığını düşünüyor musunuz?

– Odaların (uyku, dinlenme, yemek vs.) içi bakanlıkların uygun gördüğü koşullarda mı döşenmiş?

– Yemek verilen odalarda yemekler nasıl servis ediliyor? ( Hijyen çok önemli. Yemek masası, sandalyeleri çok yıpranmış ve eskimiş mi?)

– Okulda depo ve benzeri oda var mı? Var ise gereksiz eşya ile donatılan bir oda mı? ( Depoların iç tasarımı da yapılabilir.)

– Giriş çıkışın olduğu koridorda yeterli dolaşım alanı bulunmakta mı? ( Gereksiz büyüklükte dolaplar da dolaşımı engeller.)

– Anaokulu ortamı çocukları mutlu hissettirecek şekilde mi düzenlenmiş?

– Giriş yolunda çocukların eşyalarını asabilecek dolapların içleri düzenli bir şekilde mi durmakta? ( Dolap içi tasarımları da doğru ve uygun olduğu zaman eşyalara yeterli yer ayrılmış olur.)

– İç mekan tasarımı içinde yer alan döşeme anti-statik, anti-bakteriyel, kolay temizlenen bir malzemeden mi yapılmış? 

– Ve en önemlisi anaokulu mobilyaları yenilenmesi gerekiyor mu? (Eskimiş mobilya bulunan anaokulları dikkat çekmez.)

– Anaokulu veya kreş araç-gereçleri (anaokulu oyuncaklarından kalorifer korumalığına kadar) yenilenmesi gerekenler listesinde mi?

– Anaokulu tasarımı hayatı kolaylaştırıyor mu?

– Öğretmenlerin anaokulu mobilyaları ile alakalı şikâyetleri oluyor mu? Anaokulu mobilya yenilemesi gerekli mi?

– Anaokulu bahçesinde yeterli oyun alanları (kaydırak vs.) bulunuyor mu?

– Diğer sorular…

Listenin uzunluğu anaokulu sahibi ve görevlilerinin ihtiyaçlar doğrultusunda oluşur.

Öncelikle anaokulu yenileme aşamasında anaokulu veya kreş tasarımı konusunu araştırırken bu konuda hizmet veren firmanın verdiği hizmetlere dikkat edilmelidir. Anaokulu tasarımı ve anaokulu oyuncakları tasarımı işinde 1998 yılından beri sahip olduğu tecrübe ile Pediko, anaokulu ve kreş yenileme projesinde sizlerin yanındadır.

Pediko Anaokulu Yeniliyor

Pediko, müşterilerin anaokulunu tematik (müşterinin fikirleri doğrultusunda) olarak da yerine getirebilir. Anaokulu mobilyalarını doğal ahşaptan üreten Pediko, proje içerisinde ölçüm,3 boyutlu çizim, imalat ve montajdan evrak işlerinde danışman bulmaya kadar her türlü hizmeti vermektedir. Firma, anaokulu ve kreş mobilyası yenileme hizmeti ile müşterilere hızlı çözümler sunmaktadır. Firma, yenileme yapılacak okulun proje fizibilitesini çıkarıyor, tasarımını yapıyor; proje araçları uygulamasında üretimini yapıyor.

Anaokulu ve kreş yenileme projesi için iletişim sayfamıza bakabilirsiniz.

Mevcut anaokulu tasarımları için tıklayınız.