Kreş Danışmanlık

Kreş Danışmanlık

Kreş açmak isteyen girişimcilerin ilk karşılaştıkları sorun kime neyi soracaklarını bilememe problemidir. “Kreş mobilyasının tasarımını gerçekleştirecek firma nasıl bulunacak? Gerekli evraklar nelerdir? Kaliteli bir mekân yapımı için neler gereklidir?” Pediko bütün bu soruların cevabını bulabilecek Türkiye’de özel tasarım ve uygulama yapan tek anaokulu-kreş projesi firmasıdır.

Kreş beldesinin yeri belirlenip, gerekli evraklar tamamlanınca kreş projesinin yürürlüğe girme zamanı gelmiştir. Pediko, yerleşim yerinin tüm koşullarını belirleyerek sektörün gerektirdiği trendleri ve mekânın geleneksel dokusunu birleştirerek okul tasarımı yapar. İhtiyaç ve maliyetin belirlenmesi, malzemelerin siparişe göre 3 boyutlu modelleme yöntemi ile sıfırdan tasarlanması, bu tasarımların fabrikaya gönderilerek üretiminin yapılması, kreş danışmanlık işinin bir parçasıdır. Kreş danışmanlık işinde 20 yıldan fazladır faaliyet gösteren Pediko, çok güzel kreş kurar.

Okul Öncesi Eğitim ve Pediko

Okul öncesinde eğitim küçük yaşlarda alındığı için insanın hayatında önemli bir rol oynar. Çünkü bu yaşlarda alınan bilgi ve davranış insanı yaşama hazırlar. Bu yaşlarda oyun oynayarak dünyayı tanıyan çocuk iyi bir oyuncağa ve iyi bir kreş etkinlik malzemesine ihtiyaç duyar. Bu yüzdendir ki kreş danışmanlık işini yapan firma çocuk gelişimi konusunda bilgili olmak zorundadır. Pediko, ürünün tasarlanma aşamasında kreş öğretmenleri ile beraber hareket eder. Firma gerektiği takdirde kreş eğitimi konusunda görev alacak çalışanların eğitimi ve bilgilendirilmesi konusunda da yardımcı olur.

Kreşte eğitici oyuncağın önemi büyüktür. Pediko 1998 yılında Ankara’da başta eğitici oyuncak işiyle oyuncak sektörüne giriş yapmıştır. Pediko doğal ahşaptan eğlenceli oyuncak yapar. Pediko, oyuncak üretiminin yanı sıra anaokulu ve kreş danışmanlık işine de girerek 2018 yılına kadar Türkiye’de 1000’den fazla anaokulunu donatmıştır. Kreş mobilyası denince akla gelen firmalar listesinde bir numara olan Pediko, çocuğun gelişim çağını dikkate alarak eşya tasarımı yapar. Pediko masadan sandalyeye, dolaptan kreş yatağına kadar her türlü ihtiyacı karşılayarak anahtar teslim kreş kurar.

Okul Öncesi Kurumda Tasarım Nasıl Olmalı?

Tasarım, bir mekânın kimliğini yansıtır. Mekân tasarımı ne kadar teferruatlı bir şekilde kurgulanıp hayata geçirilirse o ortamın vizyonu o kadar ön plana çıkar. “İyi tasarım” miniklerin renkli dünyasını ve mutluluğunu ön plana çıkarır. Oyun parkı, etkinlik sınıfı gibi kreşin açık ve kapalı mekânları belli bir tema eşliğinde işlenebilir. Pediko hayal gücünüzün alabileceği her çeşitte sınıf tasarlar.

Pediko kreş sınıfı konseptleri;
  • Deniz Sınıfı
  • Okyanus Sınıfı
  • Yeşil Doğa Sınıfı
  • Etkinlik Sınıfı (Müzik, drama, sanat, bilim ve spor vs.)
  • Diğer Temalı Sınıflar (kale, masal vs.)

Pediko sadece sınıfları değil, kreş danışmanlık projesinde ofis, toplantı odası, mutfak, koridor, wc gibi meskenin diğer bölümlerini de çeşitli mobilya ve ek malzemeler ile donatır.

Bahçeler oyun merkezleri için çok önemlidir. Burada çocuk temiz hava alarak hem kendini yeniler, hem de neşe dolu bir gün geçirir. Pediko kreş bahçesi konseptleri oyun alanları (kum havuzu, tahterevalli vs.)ile döşenmiş botanik bahçe, tematik bahçe gibi konseptlerden oluşabilir.

Pediko ve Kreş Danışmanlık

Anaokulu veya kreş açmadan önce açılacak kuruluşun yerini ve ihtiyaçlarını iyi tespit etmek gerekir. “Çevremizde iyi potansiyel var anaokulu veya kreş aç kesin tutar diyorlar” laflarına çok kulak asmadan ayrıntılı bir fizibilite raporu oluşturmak gerekir. Kreş açarken fizibilite raporunun üzerinde durmak ve kreşin nasıl olması gerektiğine dair kafa yormak zor olabilir.

Pediko, kreş danışmanlık hizmetleri olarak okul öncesi eğitimin gerektirdiği şartlar konusunda müşterilerine yol gösterir. Dizayn, grafik dizayn, mobilya tasarımı ve üretimi, kurulum ve montaj Pediko’nun verdiği kreş danışmanlık hizmetlerinden birkaçıdır.

Yaptığımız okul tasarımlarımıza bizim web sayfamızdan ve youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. Sosyal medya mecralarımızdan bizlere ulaşabilir veya iletişim sayfamızdaki telefon ve mail araçlarımızı kullanarak kreş danışmanlık konusunda aklınıza takılanları sorabilirsiniz.