Kreş Etkinlik Malzemeleri

Kreş Etkinlik Malzemeleri

Kadınların iş hayatında daha aktif bir rol almaları ile birlikte kreş ve gündüz bakımevleri hayata geçirilmiştir. Kreş de okul öncesi kurum olarak 0-2 yaş arasına hitap eder.  Bebeklerin kreş etkinlik malzemeleri kaliteli bir firma araştırılarak bulunur. Kreş açma projesinde güvenilir bir firma olan Pediko, sağlık açısından onay almış ürünleri kreşlere sağlamaktadır.

Öğretmen birden fazla çocuk ile ilgilendiği vakit grup faaliyetleri yapılabilir. Grup içerisinde bir çocuk, işbirliği içinde olmayı, birlikte herhangi bir etkinlikte yer almayı, diğer çocukların fikirlerine saygı göstermeyi, yabancılık hissetmeden bir işe başlamayı, iyi ya da kötü bir netice aldığında bunu arkadaşları ile paylaşmayı öğrenir. Çocuğun fiziksel, duygusal, zihinsel, sosyal yönden gelişmesi için oyun oynaması için ortam oluşturulması çok önemlidir. Okul öncesi kurumlar bunun için vardır. Böylece çocuk kendi kararlarını kendi vermeyi ve kendi kendini denetlemeyi öğrenir.

Bebek Gelişimi

0-2 Yaş: Çocuklar bireysel oyun oynayamaya eğilimlidirler ve çevreleri ile farklı etkileşimler kuramazlar. Renkli dikkat çekici oyunlarla oynayan çocukların bu yaşlarda bile resimli kitaplara ilgileri olabilir.

3 Yaş: Çocuklar bu yaşta yüksek yerlerde yürümeyi denerler. Dikkat süresi uzayan çocuklar takla atma ve tırmanma eylemlerini gerçekleştirirler. Daha çok evcilik, doktorculuk, bakkalcılık gibi yeni oyunlar oynarlar.

Kreş Etkinliklerine Göre Malzemeler

Bireysel farklılıklara göre düzenlenen etkinliklere göre farklı kreş etkinlik malzemeleri kullanılabilir. Örneğin 2 yaşını dolduran çocuk kitaplara bakmayı, resim yapmayı, boyamayı, oyun hamuru ile oynamayı sevebilir. Bu aktiviteler için gerekli kitap rafları, masa, sandalye ve eğitici malzemeler de kreş etkinlik malzemeleri sınıfına girer. Oyuncaklar olarak eğitici oyuncakların dışında öğretmenin oluşturduğu oyun blokları da çocuklara hitap edebilir. 2-3 yaş grupları için uygun olan bu aktiviteler içinde eğitici oyunlar zekâ geliştirir. Oyun çocuklar için huzur kaynağıdır. Evcilik oyunu için oyun evi, doktorculuk oyunu için doktor seti, bakkalcılık oyunu için bakkal köşesi ve meyve oyuncakları vb. donanımlar çocukları eğlendirir.

Kreş Malzemelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kreş etkinlik malzemeleri mümkün olduğunca doğal materyallerden üretilmiş olmalı. Mümkün olduğunca eşyalar masif ahşaptan yapılmalıdır.  Elbette eşyanın kenarları ve köşeleri sivri olmamalı, sivri köşeler gerekirse koruyucu malzeme ile kapatılmalıdır. Bebek karyolasının boyasının kurşun içermemesi gerekir. Korkulukları çıkarılan türden bebek karyolalarının kullanılmaması önem arz eder. Su bazlı ve uçucu organik içeriklerin (VOC) az olduğu boyaların duvarlarda kullanıldığı, vinil içermeyen duvar kâğıtlarının olduğu kreş kurulumu tavsiye edilir. Dolap ve pencerelere güvenlik kilidi takılmalıdır. Tüm prizlerin güvenlik malzemesi ile kaplanması önemlidir. Oyuncakların muhafaza edildiği sandıkların kilit sistemi olmalıdır. Oyuncaklar mutlaka bebeğin yaşına uygun olarak satın alınmalıdır.

Bebek ürünlerinde çıkan kanserojen içerikli maddeler olabildiğine dair çıkan haberler yüzünden dikkatli olmak ve malzemeleri güvenilir bir firmadan tedarik etmek gerekir. Pediko bebek mobilyası üretirken sağlık ve güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken noktalara önem verir.

Pediko

Pediko, anaokulu ve kreş için gerekli eğitici malzemeleri sağlamanın dışında mobilya üretimi işindedir. Firma 1998 yılından beri faaliyet göstermektedir. Dünya standartlarının üstünde oyuncak üretimi ile işe başlamış olan Pediko, eğitmenler eşliğinde oluşturulan program çerçevesinde mobilya kurulumunu gerçekleştirir. Şirket istenilen ürünü istenilen malzemeden üretir. Ürünü 3 boyutlu modelleyerek fabrikada üreten kurum, anaokulu ve kreşlerin yanı sıra kütüphane ve müze için de mobilya tasarlar.

Farklı kategorilerde temalı okullarımız için tıklayınız. Eğer eğitici oyuncak ve malzemelerimize bakmak isterseniz bu sayfaya tıklayınız. Pediko anasayfasından da takip edebileceğiniz işlerimiz için sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.