Kreş Kurulumu

 

Kreş Kurulumu

Kreş kurulumundan önce kurumu açmak için yapılması gereken prosedürler vardır. Bu prosedürler sırasında başvurulacak birimler;

 – Sağlık müdürlüğü (sağlık denetimi için)

– Çevre ve Şehircilik bakanlığı (binanın yapı denetim işleri için)

– İtfaiye Müdürlüğü (yangın denetimi için)

– Belediye (İşyeri açma ruhsatı için)

– Vergi dairesi, ticaret sicil, ticaret odası vb…(şirket kuruluşu için)

Yukarıda sayılan kurumların istediği evraklar bulunarak ön başvuru yapılır. Resmi takip işlemleriniz için kurum size kreşinizin ruhsatlama işlemini takip edecek  müfettiş (ler) atayacaktır.  Müfettiş anaokulu-kreş olarak kullanmayı düşündüğünüz binayı incelemek için ön denetlemeye  gelecektir. Gerekli incelemeden sonra aksaklıkların giderilmesi için belirli bir süre verilecektir. Eğer aksaklıklar giderilirse müfettiş kreşin açılması yolunda olumlu bir yanıt verecektir.

Müstakil Binalar

Geniş bahçeli villa tipindeki binalar anaokulu veya kreş için ideal meskenlerdir. Trafiğin işlek olduğu yollara uzak, geniş bahçeli binalar velilerin tercih sıralamasında üst sırada olabiliyor. Tabii ki ailenin maddi ihtiyaçlarına göre yapılan kreş seçimleri ön plana çıktığı için kreş mobilyasının kaliteli oluşu tercih sıralamasında birincil etkenlerden biridir.  "firma " olarak  özel anaokulu veya kreş açacak kişilerin bu konuda oldukça sıkıntı çekmemeleri için Pediko kaliteli ve ergonomik kreş mobilyası üretir. Pediko anahtar teslim anaokulu-kreş kurulumu yapar. Pediko iç ve dış mekan anaokulu malzemelerinin tespiti için danışmanlık hizmeti verir.

Kreş Açma İşlemleri

Bina seçimi, kreş müdürü seçimi, ilgili kuruluşlara yapılacak bildirimler ve alınacak izinlerin takibi, kreş donanımının sağlanması, okul personellerinin belirlenmesi ve eğitimlerinin tamamlanması, eğitim sistemi çerçevesinde programın belirlenmesi, kurum lansmanının yapılması, kayıt işlemlerinin yapılması gibi adımlar sırasıyla atıldıktan sonra kreş açılabilir.

Kreş Açma Maliyeti

Kreş açma maliyeti kreş kurulumu maliyetine bağlıdır. Binanın inşa edilip edilmemesi, binanın daha önce kreş veya anaokulu için kullanılmış olması, binanın daha önce başka bir amaçla kullanılmış olması gerekli düzenlemelerin maliyetini değiştirir. Binada ses ve ısı yalıtımının yapılmış olması, odaların belirlenmiş olması, bina duvar-döşeme tadilatının ve boya badana işlerinin halledilmiş olması, kapı ve pencerelerin yönergelere göre yapılmış olması, priz gibi aydınlatma sistemlerinin yapılmış olması, lavabo tesisatının tamamlanmış olması, mutfak sisteminin tamamlanmış olması tabii ki de bina işletmecisinin cebini rahatlatır. Pediko, sadece mobilya üretmez; aynı zamanda yukarıda sayılan binadaki eksikliklerin giderilmesinde aranması gereken inşaat firmasını bulmanıza da yardım eder ve bazı işlemleri (döşeme, aydınlatma, boya-badana, mutfak dolabı yapımı, mobilya üretimi ve montajı vs.) de kendisi gerçekleştirir. Bahçe düzenlemesi yaparak temalı kreş kurulumu yapan şirket, Ankara ve diğer illerde kreş tasarımı yapmıştır.

Pediko

1998 yılında Ankara’da kurulan firma işe eğitici malzeme üreterek başlamış daha sonraları ise mobilya sektörüne geçiş yapmıştır. Anaokulu, kreş, ortaokul gibi kurumları donatan firma, kütüphane için de mobilya sağlar. Okul öncesi kurumların kütüphanelerini (bebek kütüphanesi) tasarlayıp kuran Pediko eğitim kurumlarındaki öğretmenler ile iyi bir iletişimde olarak eğitim gerekliklerini bilir.

Kreş kurulumu için gerekli oyuncak, masa, sandalye, dolap, duvar figürü,  kampet, diğer odaların mobilyasını sağlayan Pediko, ekibi ile sıfırdan 3D organik modelleme yaparak eşyanın tasarımını yapar. Kendi fabrikasında tasarımlarına hayat veren ekip eşyaları direk kurumlara götürerek montaj işlemlerini gerçekleştirir.

Eğer kalite beklentiniz birinci sınıf ise Pediko bunu size sağlar. Projenizi oluştururken görevlilerin eğitiminden bina içi ve dışındaki işlemlere kadar yanınızda olan Pediko, mutlu ve yarına hazır bireyleri yetiştiren kreşler kurar.

Kreş kurulumlarımızı görmek için okul tasarımlarımıza bakabilirsiniz. Resmi kreş açma işlemlerinde danışmanlık hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.