Kreş Malzemeleri Nelerdir?

KREŞ MALZEMELERİ NELERDİR?

Kreş açmak isteyen insanların aklına gelen ilk iş kreş malzemelerinin neler olduğunu öğrenmek ve bu malzemelerin nasıl temin edileceğini bulmaktır. Maliyetlerin en az seviyede olması için kreş malzemelerinin nelerden oluştuğunu araştırmak kurumların ilk yaptığı iştir. Her ne kadar maliyet önemli olsa da çocuklarımız için daha iyi bir eğitim ortamının oluşturulması hem kaliteli kurulum, hem de kurum için iyi bir geri dönüş sağlar. Kreş malzemeleri tipik olarak, kreş oyuncaklarından kreş aydınlatmasına kadar her türlü araç ve gereci içerir.

Kreş Malzemeleri Neleri İçerir?

Eğitim müfredatı ve eğitim programına göre kreş malzemeleri oluşturulur. Anaokulu ile kreş arasında yaş uygulaması farkı olduğu için eğitim programı uygulaması farkı da vardır. Malzemeler, kreş mobilyaları ve döşemeleri, kreş oyuncakları ve eğitim malzemeleri olarak iki kategoride incelenebilir.

Kreş Mobilyaları ve Döşemeleri

0-24 ay arası için kreş dolapları, masaları, sandalyeleri, kitaplıkları, oturma grupları ve minderler yatakları, panoları, yazı tahtaları, dolap süsleri, askılık ve galoşlukları vb. malzemeler kreş mobilyası sınıfına girer. Ayrıca ahşap parklar, oyun evleri, tırmanmalar, çeşitli korunaklı çitler, oturma bankları bahçe için kreş mobilyası olarak algılanabilir.

Döşeme olarak kreş için yapılan çeşitli parke, halı, duvar süsleri, minderler ve aydınlatma sistemleri düşünülebilir.

Kreş Oyuncakları ve Eğitim Malzemeleri

Kreş oyuncakları çok geniş bir donanımı içerir; ahşap bloklar, plastik eğitici yapı setleri, eğitici yap-boz, müzik aletleri ve yumuşak oyuncaklar… Kısacası çocuğun hayal gücüne kalmış ve eğitmenin belirlediği bütün oyuncaklar kreş oyuncağı sayılabilir.

Eğitim malzemeleri aslında oyuncakları da kapsaması dışında çeşitli ilgi köşeleri (mutfak, tamir, temizlik, kukla, güzellik, fen ve doğa köşeleri vs.) ve çalışma atölyelerinin içindeki bilim, drama, resim, heykel araç-gereçleri, eğitici çalışma malzemelerini içerir.

Pediko

Pediko , 1998 yılından beri Ankara merkezli olup Türkiye’nin çeşitli yerlerinde faaliyet göstermekte olan bir firmadır. Firma eğitici oyuncak yapımı ile işe başlamıştır. Sonraları anaokulu ve kreşler için mobilya üretimi işine geçmiş ve 2018 yılına kadar 1000’den fazla okul öncesi kurumu donatmıştır. Anaokulu ve kreş kurulumunun dışında kütüphane ve müze yapımı işini de üstlenen Pediko, tematik müzeler oluşturmak için uğraşan nadir firmalardan biridir. Doğal ahşaptan yapılan kütüphane malzemeleri ile ünlü olan firma, eğitimin her yaşta önemli olduğuna dikkat çekmektedir.

İşe kurum sahibi ve eğitmenler ile karşılıklı danışarak başlayan firma, inşaatı bitmiş belirli bir mekânın keşfi ile başlar. Mekân keşfinden sonra gerekli kreş malzemelerinin neler olduğunu belirleyip bunların ölçeklendirme, 3D çizim, imalat ve montaj işlemlerinin yanı sıra eğitmenlere programın işlemesinde de yardımcı olmaktadır.

Pediko kreş malzemelerini incelemek ve bizimle irtibata geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz.