Kreş Oyuncakları

Kreş Oyuncakları

Kreş seçimi yapılmadan önce kreşin veya anaokulunun çocuğa güzel bir yuva olabilmesi için gereken malzemelerden biri de kreş oyuncağıdır. Kreş oyuncakları adlı yazımızda 0-3 yaş grubuna hitap eden oyuncakları ele alacağız.

Çocuğu kreşe başlatma yaşı aileden aileye göre değişir. Kimisi çocuğunun bebek grubuna katılarak daha mutlu olacağını düşünerek kreş fikrine sıcak bakar. Çünkü modern yaşamın gerektirdiği o yoğunluk içerisinde çocuğun ilgiye ve bakıma ihtiyacı vardır. İyi bir kreş seçimi için kollarını sıvayan veliler bir kreşi araştırırken ilk olarak oradaki fiziksel koşullara bakarlar.

Kreşin Özellikleri

Kreşteki bebeğe sunulan bakım koşulları çok önemlidir. Çünkü kreş yaşı 0-2 yaş olduğu için orada sunulan bakım ve eğitim bir çocuğun fiziksel, zihinsel gelişimini etkiler. Çocuğun durumuna göre değerlendirme yapılarak çocuk kreşe yazdırılır.

Her çocuk farklıdır. Bazısı hiç ağlamaz; bazısı ise çok ağlar. Bu ikinci kategorideki çocuğu oyalamak için kreş oyuncakları ortaya çıkarılır. Eğer çocuğa hitap eden güzel, eğitici oyuncak var ise çocuk bununla oynamaktan hoşnut duyar. Çocuğa neyin iyi geldiğini bilen eğitimcinin varlığı kreşin kalitesini arttıracaktır.

Kreş görüşmelerinde aileler çocuğun sahip olabileceği tüm fiziksel yapıları ve öğretmenlerin çocuğa olan davranışlarını inceler. Eğer iki etkenden biri kurum tarafından başarılı bir şekilde yansıtılmazsa görüşmeler çok iyi yönde gitmeyebilir. Bunun için bir kreşte olması gereken yapılar (kreş mobilyası, oyun bahçesi vs.) kreş açılırken düşünülmelidir.

Pediko Kreş Donanımları-Oyuncakları

Pediko firması sadece çocuklar için anaokulu, kreş, kütüphane, müze, okul yapmakla kalmaz; bebekler için bebek kütüphanesi, büyükler için de müze ve kütüphane yapar. Profesyonel tasarımcılar ve akademisyenlerle çalışan Pediko, yılların verdiği tecrübeyle anaokulu projelerinin yanında 0-2 yaş grubuna hitap eden kreşleri de tasarlayıp; bunların keşfini, ölçümünü, 3 boyutlu çizimini, imalatını ve montajını da yapmaktadır.

Pediko kitap rafları, masa, sandalye, dolap, oturma grupları vs. dışında eğitici ahşap oyuncaklar; her türden yapboz ve yapı setleri; müzik zekâsını geliştiren marakas, davul, ziller ve daha bir sürü oyuncak çeşidi üretir.

Varsa sorunuz kreş malzemelerimize bakabilir veya bize sorabilirsiniz.