Kütüphane Dolabı

Kütüphane Dolabı

Kitaplık, içinde rafları bulunan ve kitap saklamak için kullanılan mobilyadır. Kitaplık, eski çağlardan beri kullanılan ve ev dışında okul, kütüphane, müze, sergi alanları gibi kurumlarda da bulunan mobilyadır. Genellikle dolaplı kitaplık olarak da anılan kütüphane dolabı, kapaklara sahiptir. Kütüphane dolabı, kitaplık olarak da kullanılır. Ahşap kütüphane dolabı, metal kütüphane dolabı gibi çeşitleri bulunan bu kullanışlı saklama/depolama eşyasının modern tasarımları, günümüzde çalışma alanlarına şıklık katıyor.

“Nasıl bir kitaplık arıyorsunuz?” Bu soruya cevap vermeden önce kütüphane dolabının ne için ve ne şekilde kullanılacağını düşünmek gerekir. Kitaplık modeli mi arıyorsunuz? Yoksa kütüphane modeli mi arıyorsunuz? Endüstriyel bir ürün mü sipariş etmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa yeni açılacak kütüphanenin bütün gereksinimlerine uyacak bir tasarım modellemeyi mi planlıyorsunuz? Pediko, Türkiye’nin dört bir yanına kütüphane açmış ve kütüphane mobilyası tedariki konusunda uzman olan bir firmadır. Sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre kütüphane dolabı, masası, sandalyesi gibi mobilya araç ve gereçlerini dizayn eder.

Pediko Kütüphane Dolabı Yapar

İşe 1998 yılında eğitici oyuncak yapımı ile başlayan Pediko, ahşap oyuncak ve müzik aletleri gibi eğitim malzemelerini üretmiştir. Anaokulu ve kreş mobilyası yapımı ile ahşap mobilya yapımında ustalaşan firma, kütüphane ve müzelere de kaliteli, ergonomik kütüphane dolabı, masası, sandalyesi, rafı, koltuğu gibi materyaller imal etmiştir.

Pediko kütüphane-müze kütüphanesi-okul kütüphanesi-halk kütüphanesi- bebek kütüphanesi gibi kuruluşların tasarım ve uygulama(imalat/montaj) projelerinde kendini geliştirmiş Türkiye’nin önder dizayn firmasıdır. Firma, kütüphane projesinde keşif, ölçüm, 3 boyutlu çizim, imalat ve kurulum işlerini yapar. Yani anahtar teslim kütüphane yapar. Kütüphane yenileme ve restorasyon işlerinde de yeni mobilyaların istenen tarz ve ölçülerde yapılması, Pediko için çok kolaydır. Renkli ve eğlenceli kütüphane dolaplarını da çocuk ve bebek kütüphanelerine tedarik eden firma, mekan restorasyon çalışmalarında okul müdürü ve öğretmenlerinin fikirlerini alarak hareket eder. Eğitime zorlu koşullarda ulaşıldığının bilincinde olan Pediko, mümkün olduğunca Türkiye’deki birçok kütüphaneye sadece kütüphane mobilyası değil, eğitici oyuncak ve kitap içeren “kütüphane sandıkları” da yapmıştır.

Pediko Kütüphane Tasarımları

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi, Evliya Çelebi Edebiyat Müze Kütüphanesi, Pediko tasarımının ödül aldığı Gaziantep Belediyesi Çocuk Kütüphanesi, Dünya’da ilk olan Çankırı Uçak Çocuk Kütüphanesi, Türkiye’nin ilk bebek kütüphaneleri olan Şarköy, Tokat ve Karabük Bebek Kütüphaneleri yaptığımız çalışmalardan sadece birkaçıdır. Diğer yaptığımız kütüphane tasarımlarına bakmak isterseniz tıklayınız. Yeni bir kütüphane dolabı arayışı içerisinde veya yeni bir mekân tasarımı işinin başında iseniz web sitemizi ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.