Kütüphane Projesi

Kütüphane Projesi

Kütüphaneler, binaları eğitim olanaklarına ücretsiz olarak erişebilecekleri cazibe merkezleri haline getirmeyi ve toplumun, özellikle de dezavantajlı kesimlerin yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Kütüphane ortamında bilgi edinme ve paylaşma hizmetinin doğru bir şekilde sunulması için kütüphane binasının kaliteli kaynaklar içermesi gerekmektedir. Kütüphane kaynaklarının saklandığı, sergilendiği ve kullanıldığı kütüphane donanımı, kullanıcıların rahatı ve mekânın kimliği düşünülerek tasarlanmalıdır. Kütüphane projesinde yer alacak firmanın, kütüphane mobilyasının tasarımı ve tedariki konusunda tecrübeli olması da önem taşır. Ankara merkezli firma olan Pediko, kütüphane projesinde iç mekân tasarımı, mobilya üretim ve montaj işlemleri aşamasında baştan sona kadar girişimcinin yanındadır.

Bulgular tüm kullanıcı kitlesi içerisinde yaşı daha küçük kullanıcıların kütüphaneye daha fazla gittiğini göstermektedir. Kütüphane projesi çerçevesinde küçüklerin de bilgilenme haklarını düşünerek hareket eden Pediko, halk kütüphaneleri dışında okul ve çocuk kütüphaneleri projelerini de gerçekleştirmektedir.

Pediko Kütüphane Donanımı Sağlar

Pediko 1998 yılında eğitici oyuncakları ahşap ve doğal malzemeden üreterek oyuncak endüstrisine giriş yapmıştır. Daha sonraki yıllarda anaokulu, kreş, anasınıfı ve gündüz bakımevi için eğitici oyuncağın dışında mobilya da tasarlayıp üreten firma, okul öncesi mobilyası sektöründe da pastadan en büyük dilimi almayı bilmiştir. Halen okul öncesi eğitim kurumlarının kurulum projesinde görev almakta olan Pediko, mekân keşfi, ölçülendirme, mobilya 3D tasarımı, imalatı ve montajı işlemlerini tamamlamaktadır. Şirket,  projelerinde kütüphanelere mobilya donanımı ve eğitim malzemeleri sağlamaktadır. Dijital yayınlar için modern çağın gerektirdiği kütüphane mobilyalarını da üreten firma, olağan tasarım ve renklendirmenin dışında bir kütüphane projesi yapar.

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Yozgat Toki Şehit Mehmet Koçak Ortaokulu Z Kütüphanesi, Mazhar Usta Ortaokulu Z Kütüphanesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Güvenevler Çocuk Kütüphanesi, Çankırı Belediyesi Uçak Çocuk Kütüphanesi, Karabük İl Halk Kütüphanesi Bebek Bölümü, Tokat Bebek ve Çocuk Kütüphanesi… Bütün bu sayılan kütüphane ve daha niceleri Pediko kütüphane projesi kapsamında yaptırılmıştır.

Bir ülkede kitap okuma ne kadar düşük ise bilinçlenme, farkındalık, gelişme oranı da o kadar düşük olacaktır. Kaldı ki okumanın başka bir alternatifi yoktur; onun yerini hiçbir aktivite tutamaz. İnsanların sevdikleri kitapları okumak için sizin açtığınız kütüphaneye gelmelerini istiyorsanız siz de Pediko firmasının doğal tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Verimli ve faydalı olunabileceği kütüphane projelerinde toplum yararına güzel ve tematik dizayn yapan Pediko’ya kendi web sayfasından ulaşabilirsiniz.