Müze Proje

Müze projeleri , uzmanlık ve tecrübe isteyen projelerdir. Müzecilik te görülen sürekli değişim ve farklı ihtiyaçların ortaya çıkmasıyla ,müzelerde yeni mekan ve tasarım konseptleri uygulanmalı ve değişimler göz önüne alınarak , projeler uzun yıllar hizmet verecek şekilde tasarlanıp,  geleceğe yatırım yapılmalıdır.

Çağdaş müzeler, yalnızca sergi açıp , koleksiyon sergilememeli ;eğitimin yanı sıra her kesimden insana hitap edip, bu amaçla insanları farklı organizasyonlarla bir araya getirip, ziyaretçisinin psikolojik ve pedagojik gelişimine katkıda bulunmalıdır.

Pediko , müze projelendirmede , yılların vermiş  olduğu bilgi birikimi , kendi tasarım ve üretim altyapısı ile müze yapısının belirlenmesi ve analizi, konsept oluşturma ,tasarım ve bütçelendirme konusunda , alanının lider firmalarında biri olma yolunda ilerlemektedir.

Pediko ,  ölçülendirme , mimari ve grafik tasarım , mobilya üretimi ve montajı olarak titiz bir çalışmanın ardından , kendi prodüksiyon ekibi ile ortamın sanal tur ve video kliplerini de hazırlayarak sanal dünyada da kalıcı hale getirmektedir.

Yapmış olduğumuz müze tasarımlarını incelemek için tıklayınız.