Müze Vitrini

Müze Vitrini

Sağlık, sosyal yardım, eğitim, bilimsel çalışmaların gelişmesine ön ayak olan müzeler, günümüzde önemli kültür varlıklarını sergilemektedir. Müze vitrini, bu kültür varlıklarını sergilemede kullanılan en öncelikli mobilyadır. Müze vitrininin tasarım ve uygulaması bu yüzden önemlidir. Pediko, müze vitrin sistemlerini tasarlamada ve kurmada uzman olup, anaokulu-müze-kütüphane mobilyası üretir.

Pediko Müze Mobilyası Yapar

1998 yılında Ankara’da kurulan Pediko, işe eğitici oyuncak ile başlamış, daha sonra anaokulu tasarımı ve kurulumu için mobilyalar yapmıştır. Firma, belirlelen ürünün sıfırdan anahtar teslimini yapabilir. Müze vitrininin projelendirme, 3D sunum, tasarım, çizim, üretim ve montaj işlemlerini yapan Pediko aynı zamanda danışmanlık işlerinde de müşterisine yardımcı olabilir. Pediko,müze uzmanı, küratör ve sergi tasarımcısının istek ve talepleri doğrultusunda müze mobilyası dizayn eder.

Firma, vitrin sistemlerini yaparken, projede kullanılan binanın sergileme alanını ve aydınlatma sistemini de tasarlayabilir.Pediko, müze vitrini malzemesini, korunacak mal varlığının özelliğine göre üretir. Sergileme alanına uygun müze vitrini yapımının dışında, dolap, kitaplık, pano, raf, masa ve sandalye yapımını da müşterisi ile danışarak üstlenebilir. Özel müzelerde kullanılan ofis demirbaşlarının da üretimini yapabilen Pediko, müze açmak için gerekli tüm iç mimari projesinin gereksinimlerini yerine getirebilir. Yerel hizmetler, tasarım, ölçme, son kurulum, depolama işlemlerini Pediko üstlenir. Tüm malzemeler müzecilik kriterleri ve standartlarına uygun bir şekilde üretilir.

Pediko Müze Vitrini

Müze vitrin sistemlerinin aydınlatma tekniğine uyacak ve  nesnelerin algılanmasına etkisini arttıracak şekilde olması gerekir. Yazar ve sanatçıların eserleri, kitapları, kullandıkları özel eşyaları, fotoğrafları ve kitaplarının ilk baskıları müze vitrininde saklanabilir. Kaliteli kereste çeşitlerinden imalatı yapılan Pediko müze vitrini, bilim müzesi, edebiyat müze kütüphanesi ve diğer müze çeşitleri için özel olarak üretilebilir. Banko tipi cam vitrinler, masa üstü vitrinler Pediko tarafından yapılabilir. Üretiminde kaliteli cam ve 1.sınıf ahşap kullanılır.

Pediko Müze Kurar

Kütüphane, müze gibi kültür ve sanat faaliyetlerinin sergilendiği tesislerin yapımı, onarımı ve modernizasyon çalışmalarını yapan firma bulmak zor olabilir.Müzelerin tefrişat ve donanımlarını tasarlayıp üreterek müze açmak, Pediko için çok kolaydır. Pediko temalı müzeler hayal ediyor, tasarlıyor ve uygulamasını yapıyor.  Ankara Üniversitesi Mamak Belediyesi Çocuk ve Kültür Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müzesi ve Trabzon Muhibbi Edebiyat Müze Kütüphanesi projeleri, Pediko tarafından yapılan müzelerden sadece birkaçıdır.

Trabzon Muhibbi Edebiyat Müze Kütüphanesi’ni sanal ortamda gezmek için tıklayınız. Diğer müze kurulumlarımıza göz atabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.