Müzik Atölyeleri

 

Müzik Atölyeleri

Müzik/Ritim Atölyeleri Niçin Kurulur?

Beynimizin duygusal korteks, hareket, dikkat ve motor planlamasıyla ilişkili bölgeler etkileniyor ve dopamin hormonu salınımı artıyor. Bu da yaşamdan alınan hazzı arttırıyor. Yapılan araştırmalar müziğin bireyin dünyayı farklı bir şekilde görmesini sağladığını da kanıtlıyor ve müzikle ilgilenen kişilerin daha yaratıcı bireyler olduğunu ortaya konuyor. 

Müzik Atölyeleriyle öğrencilerin hem duygusal zeka gelişimi hem de keyifli vakit geçirmeleri amaçlanmaktadır. Bu sayede iletişim becerileri gelişen öğrenciler, daha açık fikirli, daha sağlıklı, daha pozitif, daha girişken, özgüveni çok daha yüksek bireyler olarak yetişiyorlar. 

Pediko

Pediko 1998 yılında Ankara'da kurulan bir firmadır. Firma, başlangıçta eğitim materyalleri olarak eğitici oyuncak ile işe başlar. Daha sonraları anaokulu ve kreşler için mobilya ve gerekli malzemeleri tedarik etmeye başlar. Ayrıca kütüphane ve müzeler için de malzeme tasarımı, üretimi ve imalatını gerçekleştirir. 2018 yılına kadar 1000'i aşkın okul öncesi kurumu tasarlayıp kurulumunu gerçekleştiren Pediko, ayrıca okullara yaşam beceri atölyeleri, robotik atölyeler, sanat ve tasarım atölyeleri, müzik/ritim atölyeleri, matematik ve kavrama atölyeleri kurmaktadır. 

Pediko anaokulları ve kreşlere masal atölyesi, müzik atölyesi, bahçe ve sanat atölyesi, interaktif kum havuzu, mutfak/tamir köşeleri gibi eğitici köşeler kurar. Firma Türkiye'deki ilk bebek kütüphanesini kurarak eğitim yaşının doğumdan itibaren başladığına inanmaktadır.  

Pediko, çocukların bedensel, bilişsel, sosyal ve duygusal yönden gelişimlerini sağlayan eğitim gerekliliklerine göre ayarlanmış atölyeler kurar. Şirket, yaşam beceri atölyelerini iyi bir tasarım ile kurar. Anaokulları ve okullar ile danışarak işe girişen Pediko, atölye için gerekli malzemelerin sıfırdan ölçümünü, 3D çizimini, ve imalatını tamamlayıp kurulumunu yerinde gerçekleştirir. 

Okullar ve de diğer kurumlar için yapılan atölyelerimize göz atmak isterseniz Pediko'nun proje ve uygulama videoları sayfasına tıklayabilirsiniz. İyi tasarlanmış bir fiziksel alan çocuk için çekici olmakta dolayısıyla çocuğu mutlu etmektedir. Pediko güzel atölyeler kurar…