ASO 1. OSB Anaokulu

Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pamuklar Anaokulu
Aralık 25, 2019
Yeşilevler Anaokulu
Ekim 21, 2019
 

Çok güzel atölyeler ile donatılarak eğitimde yeni nesil öğrenme metotlarının kullanıldığı bir yer haline geldi.

Kodlama&Tasarım Atölyesi

Öğretmenlerin çocukların eğitiminde kullandığı kodlama kâğıtlarının yerini, Pediko’nun tasarladığı eğlenceli, duvarda yerleri değiştirilebilen şekilsel okların çizildiği manyetik tahta figürleri aldı. Bu odaya firma tarafından çocuğun uygulama yaparak oynayabileceği tamir köşesi, dönen çark ve makara oyun sistemi kuruldu. Pediko’nun eğlenceli robot görünümlü dolap sistemleri çizgi film karakterini andırarak çocukların robotlara olan ilgisini arttıracak. Pediko, ayrıca ahşap masa-sandalye ve kara tahta üreterek çocukların kodlama ve tasarım yapabilmelerine olanak sağladı.

Müzik&Drama Atölyesi

Müzik ve drama yapılabilen atölye olması için kapıda nostaljiyi ön plana çıkaran plak şeklindeki süsler Pediko tarafından hazırlandı. Pediko, çocukların müzik kavramları bilgisine aşina olması için nota entegreli dolap ve duvarda müzik aletleri resimli süsler yaptı. Çocukların drama gösterilerinde giyecekleri kıyafetler için eğlenceli maske kaplamalı dolap, müzik performanslarını sunacakları piyano şeklindeki sahne platformu, Noel baba, cadı, sihirbaz ve Charlie Chaplin şapkası temalarında askılık, kostüm askılığı ve şemsiye firma tarafından imal edildi.

Yaşam&Beceri Atölyesi

Pediko, burada el göz koordinasyonu, dolap ve bank sistemini entegre ederek çocukların el becerisini geliştirmeyi amaçladı. Sınıfın diğer kısmını Pediko ekibi tarafından yapılan çocukların beyinsel gelişimini destekleyici matematik kavramları, bilim ağacı duvar figürü, kara tahta ve raf bölmeli uzun masa kapladı. Öz bakım becerilerini geliştiren yaşam beceri atölyesi sayesinde çocuk, kendine yeten bir karaktere sahip olacak.

Sanat Atölyesi

Tasarladığımız boya tüpleri ve kovaları, dev renkli kalem askılıklar, dev çerçeve askılıklar, kaliteli yumuşak panolar, balina duvar figürleri, resim paletini andıran masa, uygulama masaları ve sandalyeleri çocuğun içindeki ressamı ortaya çıkaracak. Yaptığımız fırça saplı malzeme dolabı, ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı.

Kültür&Spor Atölyesi

Çeşitli spor dallarının duvar figürü halinde anlatıldığı oda, fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak için tasarlandı. Pediko olarak, ayrıca hemsball ve satranç aktivite alanı ile çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekledik.

Bilim Atölyesi

Zooloji, Tarım, Botanik, Kimya, Fizik, Biyoloji gibi bilim dallarına giriş yapmak için Pediko, Bilim Atölyesi kurdu; içine de uzayı anlatan gezegen sarkıtlar, uzay kampı temalı oyun alanı, Dünya haritası, yağmur olayını anlatan duvar figürü, birçok hayvanın pati izini gösteren pano yerleştirdi. Pediko bunun dışında okul öncesi kurum için daha bir sürü malzeme yaptı. Puflar, duvara monte edilen raflar, sayısal kavramlar, yazı/çizim tahtası, el göz koordinasyonu, geometrik şekiller, pergel ve cetvel duvar süsleri, daha birçok şey…

Pediko ile atölyeler çok güzel…

PEDİKO MOBİLYA ÜRETİM VE TASARIM | PEDIKO FURNITURE DESIGN AND MANIFACTURE | МЕБЕЛЬ ДИЗАЙН И ПРОИЗВОДСТВО PEDIKO

DANIŞMANLIK, PROJELENDİRME, 3D SUNUM, TASARIM, ÇİZİM, MOBİLYA ÜRETİM, MONTAJ VE KURULUM, ANAHTAR TESLİM PROJE