Erzincan Fatma Sertbaş Bebek ve Çocuk Kütüphanesi

Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi Çocuk Atölyeleri
Şubat 7, 2022
Melisa İşleyen Çocuk Kütüphanesi
Mart 10, 2021
 

Erzincan Fatma Sertbaş müstakil bebek ve çocuk kütüphanesi Pediko tarafından tasarlanıp üretilerek , Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ezincan’a yapılmıştır.

Çocukların oyun, müzik, yaratıcı dans, duyu eğitimi, etkileşimli kitap okuma, öz bakım eğitimi, yabancı dil gibi alanlarda gelişimini destekleyen bebek kütüphanesini , çocuğun kendini tanıması ve ifade etmesini teşvik edecek şekilde tasarladık. 0-6 yaş arası çocuklar ve bu çocukların gün içinde kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak olan ebeveynler, çocuk bakıcıları, gündüz bakımevi personeli, eğitimciler ve kütüphane çalışanları için hayırlı olsun…

Görevli kütüphane personeli tarafından kütüphaneye gelen anne ve bebeklere eğlenceli aktiviteleri yaptırmaları için okuma köşesi, duyu destekleyici kitaplar, bebek boy ve gelişimlerine uygun kitaplıklar, bebeklere uygun sivri köşe barındırmayan masa ve sandalyeler, hikâye dinlerken oturmak için mat, süngerler ve puf koltukları tasarladık ve yaptık. Yapılan aktiviteler için kullanılacak materyalleri sağladık.

Bahçede problem çözme duvarlı kum havuzu, çocukların koşup oynayabilecekleri renkli tutmalı şekillere sahip tırmanma platformu, ahşap sahne ve oturaklardan oluşan performans alanı, oturma bankları, çevresi tel örgü kapalı hayvanat bahçesi yaptık.

Giriş kısmında 0-3 yaş arasına hitap eden Tematik Bebek Kütüphanesi ve Masal Atölyesi bulunmaktadır.

İkinci katta da Tematik Çocuk Kütüphanesi ve Akıl oyunları odaları bulunmaktadır.

Bodrum kat alanında Müzik ve Drama atölyesi, Sanat atölyesi. Tiyatro ve Masal uygulamaları atölyesi bulunmaktadır.

Sizlerde böyle muhteşem kütüphaneler kurmak isterseniz lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

PEDİKO MOBİLYA ÜRETİM VE TASARIM | PEDIKO FURNITURE DESIGN AND MANIFACTURE | МЕБЕЛЬ ДИЗАЙН И ПРОИЗВОДСТВО PEDIKO

DANIŞMANLIK, PROJELENDİRME, 3D SUNUM, TASARIM, ÇİZİM, MOBİLYA ÜRETİM, MONTAJ VE KURULUM, ANAHTAR TESLİM PROJE